X Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego – podium dla naszych

X  Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego – podium dla naszych

Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to 10 etapowy wyścig rozgrywany już po raz dziesiąty. Formuła jubileuszowego BGZM polegała na udziale w co najmniej sześciu z dziewięciu etapów, które rozgrywane były na dystansie 6 km i dziesiąty ostatni  z tzw. startem handicap’owym (pościgowym). Każdy etap odbywał się w innym miejscu. Pierwszy bieg w Pielgrzymce k/ Złotoryi  - 17 listopada, potem Głogów, Gaworzyce, Kwiatkowice, Chocianów, Iwiny, Ścinawa, Legnica, Nowa Sól i na koniec  Szklary Górne - 2 marca .  Całemu cyklowi  przyświecało motto „Biegamy –Pomagamy”. W Iwinach biegliśmy dla Piotrka Kołodzieja.
Przez cały cykl walczyła grupa chłopców z UKS „Orientpark.pl” Iwiny.  Bracia Mikołaj i Kamil T. zaliczyli udział we wszystkich dziesięciu biegach. Tak wiec przebiegli w całym cyklu ponad 60 km !!!

Kategoria M12 została zdominowana przez naszych zawodników. Chcieliśmy przenieść Stasia P. do kat. M16, gdzie wygrałby tę kategorię w cuglach, ale na skutek protestu musiał powrócić do kat. M12, którą bezapelacyjnie wygrał, drugie miejsce zajął Jędrzej P., a na najniższy stopień podium  wspiął się Gracjan D. Czwarty był Mikołaj, a szósty Kamil. W pojedynczych biegach wzięło udział znacznie więcej osób.  W dorosłych kategoriach  cały cykl ukończyli jeszcze  Krzysztof Żak i Dariusz Pachnik.

Następne 11 Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego już za kilka miesięcy i jestem przekonany,  iż  na starcie stanie dużo więcej naszej młodzieży i dorosłych !!!