Sukcesy naszych na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych

Wiosna to rozpoczęcie sezonu biegowego. My jednak nie mieliśmy odpoczynku. Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy… już w zeszłym roku. Nie tylko w sensie treningowym ale i startowym. Udział w takich biegach jak Bieg Niepodległości w Polkowicach, Bieg Gęsi w Jerzmanowej, City Trail Wrocław czy cały cykl biegów w ramach 10 Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Ponadto obóz kondycyjny w Głuchołazach podczas ferii miały nas przygotować do sezonu.

Ci którzy aktywnie trenowali dali temu dowód podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Olszynie Lubańskiej w sobotę 9.03.2019 r. W Olszynie stanęło na starcie ponad 350 zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego Dolnego Śląska. W tym 25 osób z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach reprezentujących klub UKS „Orientpark.pl” Iwiny.

Ci którzy przepracowali zimę uplasowali się w pierwszych dwudziestkach w swoich kategoriach. Zdobyliśmy dwa srebrne medale ( pełne nasze wyniki - poniżej). Ponadto w kilku wypadkach otarliśmy się o podium np. Szymon N. w kategorii U10 był czwarty, Jędrzej P. w kat. U14 wychodząc na drugą pozycję został popychany przez swojego rywala, W konsekwencji stracił rytm biegu, chwilę później potknął się i zaliczył solidny upadek. Co prawda szybko się pozbierał, ale tuż przed metą został wyprzedzony przez jeszcze jednego zawodnika i ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Tuż za Jędrkiem wpadł na metę Gracjan D. Dwunaste miejsce w  tym biegu zajął Mikołaj T. a czternaste Karol R. W trzeciej dziesiątce uplasował się Kamil T. i Jacek Ś. Na wyróżnienie zasługuje również debiutująca Maja H., która uplasowała się na 7 pozycji w kat. U10.

W klasyfikacji zespołowej uplasowaliśmy się na trzecim miejscu ex aequo z  SSMKS Parasol Wrocław !!! Przed nami jedynie Olsza Olszyna i LDK Wałbrzych. Sklasyfikowano 21 reprezentacji klubowych.

Wszyscy walczyli na miarę swoich możliwości i to jest najważniejsze. Dzisiaj naprawdę trudno znaleźć młodzież chcącą uprawiać sport, a sprawność dzieci i młodzieży dramatycznie spada. Badania pokazują, iż dzieci we wszystkich parametrach sprawnościowych w stosunku do dzieci i młodzieży sprzed kilkudziesięciu lat są po prostu zdecydowanie słabsze. Tym  bardziej cieszy fakt, że jest grupa dzieci, która regularnie trenuje i startuje w zawodach. Część bierze udział w zawodach incydentalnie, ale i z tego należy się cieszyć, bo może to być początek czegoś więcej.

W zawodach wystartowało również kilka osób z naszej gminy reprezentujących MKS Bolesłavia. Najlepiej wypadli: Gabriel S. i Klaudia N. , którzy zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach. Gratulacje !!!