Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejny złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów dla Antoniego Pachnika!!!

To już trzeci złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych dla Antoniego Pachnika w tym sezonie (9 tytuł Mistrza Polski w jego dorobku). Tym razem przywieziony z Torunia, gdzie w piątek i sobotę rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację na dystansie sprinterskim. Fantastyczne miejsce, świetna oprawa zawodów, plus piękna pogoda, sprawiły iż było to prawdziwe święto sportowe.

Antek, mimo, że nie miał idealnego biegu (spory błąd wariantowy na jeden z punktów kontrolnych), to wygrał po raz kolejny w tym roku z bezpieczną przewagą.

Oprócz Antka, z klubu UKS „Orientpark.pl” Iwiny wystartowały jeszcze trzy osoby. Jędrzej Pachnik, który wywalczył miejsce tuż za podium, Oliwia Hetnar zameldowała się w TOP 6, zajmując właśnie szóste miejsce i Wojciech Pachnik, który ma w tym roku najlepszy sezon, wywalczył siódme miejsce czyli najwyższe miejsce w swoim seniorskim dorobku na dystansie sprinterskim.

W sobotę rozegrano bieg sztafetowy. My mieliśmy sztafetę juniorską w składzie Antoni Pachnik i Oliwia Hetnar. Sztafety juniorskie składają się z dwóch osób tj dziewczyny i chłopca. Każde z nich biega dwa razy wg zasady – dziewczyna - chłopiec - dziewczyna - chłopiec. Każda ze zmian jest obliczana na bieg w granicach 7-8 minut.

Po pierwszej zmianie sytuacja wyglądała dość obiecująco. Oliwia przybiegła 24 sekundy za liderką z klubu „Harpagan” Gdańsk, ale za to w grupie ze sztafetą z Łodzi, Rumi i drugą sztafetą z Gdańska. Po biegu chłopców wyglądało to jeszcze lepiej. Antek przybiegł na pierwszym miejscu, ale prawie równocześnie z rywalem z Łodzi. Przewaga tych dwóch zawodników wynosiła ok 30 sekund. Niestety na trzeciej zmianie Oliwia popełniła spory błąd i przybiegła do strefy zmian na piątym miejscu z ponad minutową stratą do liderującej sztafety z Rumi. Antek robił co mógł, ale straty okazały się za duże, a tym bardziej, że rywale pobiegli również świetnie. Udało się wyprzedzić jeden z Gdańskich zespołów i ostatecznie musieliśmy zadowolić się czwartym miejscem.

Mimo wszystko zawody należy uznać za udane. Złoty medal Antka, dwa czwarte miejsca, jedno szóste i jedno siódme, czyli wszystko w czołówce Polski - to bardzo dobre wyniki. Oliwia powracająca do formy po perypetiach zdrowotnych będzie miała czas przygotować się do drugiej części sezony, a panowie… do roboty!!! Antek Mistrzostwa Europy Juniorów – Słowenia i Puchar Świata w Biegach Górskich – Włochy, Jędrzej - Mistrzostwa Świata Juniorów – Szwecja, a Wojciech Pachnik – Mistrzostwa Świata Masters – Polska! Zapowiada się bardzo ciekawie!!!.

Dariusz Pachnik