Sukces Marcina!!!

15 maja 2013 r. na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce. W biegu na dystansie 1000 m tytuł Mistrza Powiatu zdobył uczeń Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych – Marcin Zawada, z czasem 3 min.34,0 s.

Dzięki tej wygranej awansował do Indywidualnych Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych (zawody na szczeblu regionalnym), które odbyły się 21 maja 2013 r. w Zgorzelcu. W biegu na dystansie 1000 m wystartowało 20 zawodników. Marcin Zawada z czasem 3 min. 24,6 s. uplasował się na III miejscu, zdobył brązowy medal oraz awansował do Mistrzostw Dolnego Śląska. Odbyły się one na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i na Stadionie Olimpijskim w dniu 25 maja. W imprezie tej startowali najlepsi zawodnicy z pięciu stref regionalnych. Marcin zdobył IV miejsce na Dolnym Śląsku z rekordem życiowym 3 min. 10,87 s., do medalu zabrakło mu bardzo niewiele. Jednak swoją postawą i wynikami wzbudził zainteresowanie środowiska trenerów klubu MKS Boleslavia. Dostał propozycję współpracy i mamy nadzieję, że przyniesie ona Marcinowi wiele zadowolenia i sukcesów. Gratulacje należą się również dumnym rodzicom Marcina oraz jego nauczycielowi wychowania fizycznego – Dariuszowi Wójcikowi, którzy udzielają mu rad, poparcia i ani na moment nie zwątpili w jego zapał i umiejętności. Jesteśmy przekonani, iż Marcin będzie bił kolejne rekordy, na coraz wyższych szczeblach. Czego oczywiście serdecznie mu życzymy.